کفپوش پلی یورتان

  • آخرین بروزرسانی : 3/14/2016 3:57:39 PM

توضيح فارسي : این کفپوش نیز خواص کفپوش اپوکسی را داشته به علاوه اینکه از مقاومت نوری و سایش بالاتری برخوردار است.

با توجه به هزینه بالاتر این کفپوش استفاده از آن در محیط های روباز با سایش بالا پیشنهاد می گردد ، ضمن این که می توان از این نوع کفپوش به صورت ترکیبی با کفپوش اپوکسی نیز استفاده نمود.

توضيح فارسي : پلی یورتان در بخش ساختمان:

در اوایل سال 1960 صنایع ساختمانی اروپا استفاده از اسفنج های سخت پلی یورتان را برای عایق کاری سقف و حتی دیوارها آغاز نمود . کاربرد این مواد همچنین برای عایق کاری لوله های آب سرد و گرم نیز مورد قبول مهندسین قرار گرفت . تحولات جدیدی که در زمینه استفاده از مواد پلی یورتان بوجود آمده باعث شد در پوششهای بیرونی ، درونی و کف ساختمان نیز گریدهای مخصوص دیگری استفاده شود .


پلی یورتان در صنایع یخچال سازی ( عایق کاری ) :

استفاده از اسفنج های سلول بسته سخت از اوایل دهه 1960 در صنایع یخچال سازی ( صنایع تولید لوازم سرد کننده ) بیشتر مورد توجه قرار گرفت . پلی یورتان سخت دارای ساختار ملکولی متغیری بوده که محدوده تراکم آن 25 تا 1200 کیلوگرم بر متر مکعب بوده و تراکم مناسب جهت عایق کاری با توجه به شرای از 30 تا 60 کیلو گرم بر متر مکعب قابل تغییر است .


عایق پلی یورتان KPI-R30000 :

پلی یورتان به دلیل داشتن خواص و ویژگی های انحصاری آن در جهان سالیان طولانی است که در صنایع برودتی مورد استفاده قرار میگیرد .
ضریب انتقال حرارت این عایق مطابق جدول 0.016Kcal/m.h.cº میباشد که این عایق را از عایق های دیگر متمایز می نماید .


مهم ترین ویژگی های پلی یورتان در زمینه عایق :

1- روشهای متنوع در اجرا : تزریق فوم ، اسپری و قطعات پیش ساخته .

2- دانسیته های متنوع پلی یورتان : دانسیته 25 الی 1200 کیلوگرم ، که دانسیته مورد استفاده در پخش عایقها بین 30 تا 60 کیلو متر بر متر مکعب می باشد .

3- دوام در مقابل عوامل جوی نامحدود می باشد .

4- عدم جذب آب و رطوبت : پلی یورتان خصوصاً در بخش های که مساله جذب رطوبت در آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است . با میزان جذب رطوبت بسیار کم آنهم صرفا در سطح خارجی سلولهای مربوط به عنوان بهترین عایق شناخته شده است .

5- خواص Excusing یا خود خاموش شوند : پلی یورتان به عنوان یک ماده شیمیایی در مقابل آتش آسیب پذیر است ولی خود سوز نبوده و در صورت قطع منشاء آتش سوزی ، خودبه خود خاموش میشود ، وی با افزودن مواد مخصوص Fire Retard میتوان از اشتعال آن نیز جلوگیری نمود .

6- مقاوم در برابر محیطهای اسیدی رقیق .

7- عدم امکان رشد میکروارگانیزم و باکتری ها در عایق پلی یورتان .

8- تامین عایق صوتی بکارگیری پانل پلی یورتان با ضخامت حدودا 10 سانتی متر اختلاف شدت صدا در دو طرف پانل حدود 30 دسی بل می باشد . این مقدار 2 برابر فوم پلی استایرن و 4 برابر بیشتر از دیوار آجری به همان ضخامت می باشد و در صورت نیاز به درجات بالاتر تخفیف صدا ، میتوان از پانل پورتان به صورت دوجداره استفاده نمود .

9- تولید آسان و ارزان سازه های ایزوله .

10- خواص مکانیکی بسیار عالی : مهمترین خواص مکانیکی عبارتند از مقاومت فشاری و خمشی جهت آزمایش مقاومت فشاری نمونه اسفن

تماس با آترون پوشش آریا

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 22885663-021

تماس با ما