کفپوش محیط بهداشتی

کفپوش محیط بهداشتی

  • آخرین بروزرسانی : 1/14/2019 9:40:47 AM
  • نویسنده : پریسا رنجبری
  • رای کاربران : 4
  • تعداد نظرات : 10

 کفپوش محیط بهداشتی :

در سه گروه عمده از فضاها به دلیل کاربری خاص آن ها، لزوم توجه به کنترل عفونت اهمیت دارد، زیرا تداوم تجمع آلودگی ها در دراز مدت موجب تجمع و رشد بیشتر باکتری ها و در پی آن، انتقال این آلودگی های خطرساز حتی به افراد سالم حاضر در بیمارستان می گردد.بنابراین استفاده از مواد و مصالح آنتی باکتریال در سطوح، موجب جلوگیری از این امر گشته و به انجام عملیات نظافت و ضدعفونی نمودن فضا کمک می کند. این سه گروه شامل موارد زیر است:

الف) فضاهایی تمیز با سطح کنترل عفونت بالا که از جمله آن میتوان به اتاقهای عمل، اتاق عملیات خاص، انبار استریل و ... اشاره نمود.

ب) فضاهای مشترک بیماران که در آن ها امکان آلودگی فضا و انتقال آن بین افراد زیاد است،از جمله این موارد می توان به فضاهایی مانند سرویس های بهداشتی، حمام و ... اشاره نمود.

ج) فضاهایی کثیف و عفونی که به دلیل عملکرد و فعالیت های خاص آن ها، آلودگی های بیمارستانی در آن قابل توجه است. در این راستا می توان فضاهایی همچون اتاق ایزوله، اتاق کار کثیف، اتاق نظافت و ... را جزء این گروه قرار داد.

لازم بذکر است تمامی فضاهایی که دارای مصالح کف با ویژگی آنتی باکتریال هستند، باید دارای خاصیت مقاومت در برابر سایش و همچنین دارای حداقل درز بین و داخل مصالح نیز باشند.

یکی از مناسب ترین مصالح جهت اجرا در محیط های بهداشتی، کفپوش اپوکسی می باشد.

/Files/epoxy/hospital-epoxy.jpg

انواع روکش اپوکسی مورد استفاده در محیط بهداشتی

روکش اپوکسی به طور کلی به دو دسته عمده تقسیم می شوند :

- روکش هایی که غلظت بسیار بالا دارند، درصد سیلیس در آنها بالا است و به وسیله ابزارهای دستی و مکانیکی تا ضخامت 8-6 میلیمتر روی سطح به کار می روند و مقاومت سایشی ، مکانیکی و شیمیای بالایی دارند و معمولاً روی سطح بتن روی مکان هایی که در معرض ریزش و پاشیدن مواد شیمیایی و یا تردد شدید وسایل نقلیه سنگین قرار دارند، به کار می روند. این روکش ها عمدتاً در کارخانه های شیمیایی، پالایشگاهای نفت، کارخانه های خودرو سازی ، نوشابه سازی و نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

- روکش های خود تراز اپوکسی با درصد سیلیس بسیار کمتر که روی سطح تمیز شده ریخته و با استفاده از شانه های پلاستیکی مخصوص روی سطح پهن می شوند و ضامتی حدود 2 میلیمتر خواهند داشت. استفاده از دستگاه اسپری دو جزئی نیز برای سهولت و تسریع کار در سطوح بزرگ امکان پذیر است.
روکش خود تراز اپوکسی در برابر مواد شیمیایی ، سایش ناشی از تردد افراد و وسایل نقلیه سبک صنعتی مقاوم است و با رنگ های مختلف و براق به زیبایی محیط می افزایند. این روکش ها در آزمایشگاه ها ، بیمارستان ها ، کارخانه های تولید مواد غذایی و انبار ها کاربرد دارند .

 

تماس با آترون پوشش آریا

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 74538-021

تماس با ما