کفپوش اپوکسی بیمارستانی ، کفپوش بیمارستان
سارا نصیری 1398/7/11 14

کفپوش اپوکسی بیمارستانی ، کفپوش بیمارستان

کفپوش اپوکسی بیمارستان نیز مانند سایر کفپوش های اپوکسی کف و هاردنر مربوطه از سری محصولاتی است که بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول و هاردنر پلی آمینی تغییر شکل یافته تولید و ارائه می گردد. در این محصول از هیچ گونه حلال و رقیق کننده های غیر واکنش گرا استفاده نگردیده و همین امر موجب می گردد که ساختار پلیمری محصول پس از واکنش به صورت ثابت و پایدار باقی بماند.

مزایای اصلی کفپوش بیمارستانی

- کفپوش اپوکسی بیمارستانی دارای سطوحی بی‌درز و به‌صورت یکپارچه است
- کفپوش اپوکسی بیمارستانی مطلقاً جذب مایعات ازجمله آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به خود جلوگیری می‌کنند.
- کفپوش اپوکسی بیمارستانی سبک و کم‌حجم بوده و از ایجاد هرگونه گردوغبار نیز جلوگیری می‌نماید.
- کفپوش اپوکسی بیمارستانی به سهولت شستشو ، تمیز و ضدعفونی می‌گردد
 کفپوش اپوکسی بیمارستانی در صورت بهر برداری مناسب حداقل ۲۰ سال عمر مفید دارد.
- کفپوش اپوکسی بیمارستانی امکان تولید در طیف وسیعی از رنگ‌ها را دارا است
- کفپوش اپوکسی بیمارستانی دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده و کاملاً مقاوم به خش است.

نکات و جزئیات کفپوش اپوکسی بیمارستانی

اولین مکانی که با شنیدن کلمه ی بهداشتی به ذهن خطور می کند بیمارستان و دیگر مراکز خدمات پزشکی است. خطر سرایت بیماری در بیمارستان هایی که نظافت کف در آن ها به خوبی انجام نشود دو برابر است. در نوع کفپوش بیمارستانی باکتری ها در سطوح غیر متخلخل نفوذ نمی کنند و مواد شوینده ی پایه الکلی بر روی این سطوح کفپوش بیمارستانی در برابر گرد و غبار بهتر عمل می کنند. از سوی دیگر تجمع افراد در سالن ها و راهرو های بیمارستان ها بسیار بالاست، بنابراین کفپوش بیمارستانی انتخابی برای این مکان ها باید دارای مقاومت به سایش بسیار بالا باشد. علاوه بر این کفپوش بیمارستانی نباید لغزنده باشد تا از صدمات ناشی از سر خوردن بیماران و پرسنل بر روی کفپوش بیمارستان جلوگیری شود.

موارد مهم کفپوش بیمارستانی:

سهولت جا به جایی تجهیزات مانند ویلچر، گاری، برانکارد، پرتو نگارهای اشعه ایکس، نظافت و نگهداری سطح کفپوش بیمارستان، کاربری و غیر لغزنده بودن سطح کفپوش.

مهم ترین ویژگی کفپوش های رزینی بیمارستانی و  بهداشتی آترون آریا، آنتی باکتریال بودن آن است. باکتری ها معمولاً بر سطح کفپوش بیمارستانی قرار می گیرند و با توجه به حضور آلودگی ها ی بیماری زا در بیمارستان ها خطرات ناشی از حضور باکتری ها بر سطح در این مکان ها از دیگر مکان ها بالاتر است.
بنابر آنچه گفته شد از جمله مهم ترین ویژگی های مورد نیاز از کفپوش های رزینی بیمارستانی و بهداشتی آترون آریا در این مکان ها عبارت است از:
• یکپارچه بون کفپوش بیمارستانی آترون آریا: یکپارچه بودن کفپوش بیمارستانی و عدم درز و شکاف احتمال تجمع گرد و غبار و آلودگی را کاهش می دهد.
• غیر جاذب بودن سطح کفپوش بیمارستانی آترون آریا: سطح کفپوش بیمارستانی  نبایستی متخلخل باشد، سطح بایستی کاملا آب بند بوده، روغن و مواد دیگر بر سطح آن پخش نشود، در برابر تمامی مواد شیمیایی مقاوم بوده و در اثر تماس دچار لکه نشود.
• دسترسی: در این مکان ها استفاده از ویلچر و برانکارد و رفت و آمد بیماران با عصا بسیار متداول است. در نتیجه کفپوش بیمارستانی مورد استفاده بایستی در ضمن ایمن بودن برای بیماران امکان رفت و آمد راحت را نیز فراهم نماید.
• ساده تمیز شونده: در مکان های بهداشتی کف ساختمان روزانه چندین مرتبه نظافت می شود. در نتیجه کفپوش بیمارستانی و بهداشتی آترون آریا باید ویژگی ساده تمیز شوندگی را دارا باشد. همچنین در برابر مواد ضد عفونی کننده نیز مقاومت داشته باشد چرا که در این مکان ها کف یا همان کفپوش بیمارستانی بایستی ضد عفونی شود.

تماس با آترون پوشش آریا

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 74538-021

تماس با ما