لیست تصاویر
کاشی کاری ضد اسید 100% تضمینی به شرط چاقو

ساختمان و تجهیزات نصب شده در واحدهای تولید مواد شیمیایی بایستی در برابر مواد خورنده حفظ شوند ، بتون و فولاد در اثر تماس با این مواد و عوامل سخت محیطی ,دچار فرسایش می شوند . اجرای سیستم کاشی و سرامیک ضد اسید یکی از روش های مناسب حفاظت سطوح به مدت طولانی در برابر عوامل خورنده محیط می باشد .

کاشی های مورد استفاده از انواع سرامیک های خاص با مقاومت های شیمیایی بسیار بالا (Acid proof ) هستند که با استفاده از ملات های ضد اسید بر روی بتون چسبانده می شوند .

انواع آجرهای کربنی (Carbon Bricks)، آجرهای عایق (Insulating Bricks)، آجرهای ضد اسید (Acid Bricks ) با ابعاد استاندارد و اشکال گوناگون برای سطوح مختلف قابل تهیه می باشد .

ملات های ضد اسید

متناسب با شرایط محیط ، یکی از انواع ملات های ضد اسید سیلیکاتی ، اپوکسی (EP)، فوران (FU)، پلی استر (UP) و وینیل استر (VE) با مقاومت عالی در برابر انواع مواد شیمیایی شوکهای حرارتی ، نیروهای مکانیکی ،تنشهای موضعی ، قابلیت تخلیه بار الکتریکی و چسبندگی عالی به سطوح زیرین انتخاب می شوند . علاوه بر این از ملات سیلیکات پتاسیم نیز برای کارهای تخصصی استفاده می شود . ملات ضد اسید از رزین های (که طی واکنش های شیمیایی خشک می شوند ) و پر کننده های سیمانی با سختی ،مقاومت شیمیایی و انعطاف پذیری خوب تشکیل شده که با نام ملات سیمانی نیز متداول هستند . این ملات ها کاربرد بسیار آسان و زمان گیرایی کوتاه دارند .

موارد کاربرد کاشی ضد اسید

1. حوضچه های اسید و مواد شیمیایی
2. کف ، دیواره و فونداسیون ها در سالن های صنعتی
3. صنایع غذایی
4. کارخانه های تولید لبنیات ،صنایع روغن کشی ،صنایع فراوری گوشت ،کنسرو سازی ،نوشابه سازی ، صنایع بسته بندی مواد غذایی و....
5. صنایع دارویی
6. اتاق های فوق استریل (ultra – clean Room)
7. صنایع بیو تکنولوژی
8. صنایع الکترونیک
9. اتاق باطری ،اتاق کنترل
10. تجهیزات ، لوله ها و دود کش های صنعتی
11. دیوار ، کف و سکوی آزمایشگاه های شیمی
12. انبارهای مواد اولیه شیمیایی
13. سطح داخلی مخازن مواد شیمیایی

مراحل اجرای سرامیک و کاشی ضد اسید

- آماده سازی سطح کار به وسیله ابزار های مکانیکی ،تینر شویی یا اسید شویی .
- اجرای یک لایه آستری اولیه (پرایمر اپوکسی )جهت افزایش چسبندگی لایه های بعدی .
- ترمیم شکستگی و آسیب سطح با استفاده از گروت اپوکسی ضد اسید (در صورت نیاز ).
- استفاده از اپوکسی ضد اسید و الیاف تقویت کننده (sealing layers) جهت آبندی و حفاظت سطح در برابر عوامل خورنده محیط ،بسته به نوع سطح و مقاومت شیمیایی و دمایی مورد نیاز ، از پوششهای خاص دیگری نیز در یک یا دو لایه استفاده می شود .
- نصب کاشی یا آجر برای افزایش مقاومت شیمیایی ، تنش های مکانیکی و دمایی سطح نهایی ، با استفاده از ملات ضد اسید (laying mortar)
- درز بندی فواصل کاشی ها و آجر ها با ملات ضد اسید (Joining mortar) متناسب خوردگی مواد و برای ایجاد یک سطح صاف

نظرات

user-pic
جواد دلاوری
12 خرداد 1401

بی نظیر در فروش و اجرای کفپوش اپوکسی

ثبت نظر