بتن ریزی

بتن ریزی

  • آخرین بروزرسانی : 5/27/2018 4:54:51 PM
  • نویسنده : پریسا رنجبری
  • رای کاربران : 2
  • تعداد نظرات : 11

بتن ریزی :

بتن سخت صنعتی به لحاظ فیزیکی و مکانیکی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و اغلب در مراکز صنعتی که در معرض سایش و ترافیک و بارهای سنگین قرار دارد ، به کار می رود .
این کفپوش به صورت یکپارچه و زیبا و با استفاده از پیگمنت های رنگی و دانه بندی های متنوع اجرا می گردد که از گرانول های سخت طبیعی و صنعتی طی مراحل کنترل شده و دقیق طبق استانداردهای بین المللی تهیه می شود . بتن سخت رنگی از ترکیب سیمان، آب ومواد افزودنی مجاز به دست می آید که به صورت یکپارچه و هم زمان با بتن ریزی ، به عنوان کفپوش های نهایی سطح در ضخامت های متفاوت اجرا می شود .
می توان با بهبود خصوصیات مکانیکی ، بتن را با طول عمر بیشتر و با کیفیت مطلوب تر اجرا نمود . با استفاده از افزودنی های مناسب، می توان بتنی با مقاومت های فشاری ، خمشی ، کششی و سایشی بالاتر از بتن معمولی به دست آورد.
خصوصیات :
- جهت دوام و نفوذ ناپذیری بتن در برابر عوامل شیمیایی و خوردگی در مناطق جنوبی و شمالی کشور
- جهت استفاده ی سازه هایی که در معرض خوردگی و یا نفوذ یون کلر باشد
- بهبود مقاومت های مکانیکی و شیمیایی بتن
- به سه صورت دیرگیر، زودگیر و نرمال
- مطابق با استاندارد1240ASTM C

بعضی از این افزودنی های بتن به شرح ذیل در پایین درج شده است :

الف - ساخت بتن پر مقاومت با نسبت آب به سیمان پائین
برای کاهش آب به سیمان و در ضمن افزایش کارائی بتن توصیه می گردد یکی از مواد فوق روان کننده (بسته به فصل کاری) به میزان یک درصد وزن سیمان به کار رود ، با این کار مقاومت فشاری بتن افزایش می یابد.


ب - استفاده از الیاف پلی پروپیلن :
برای افزایش مقاومت کششی وخمشی بتن ، این الیاف به میزان 1kg/m3 به بتن ساخته شده ردیف بالا اضافه می گردد. استفاده از این الیاف باعث جلوگیری از ترک خوردگی تحت بار گذاری های متعدد می گردد.


ج - استفاده از پودر سخت کننده پاششی بر روی بتن تازه :
این کار همزمان با بتن ریزی انجام میشود و در هر متر مربع حدود 7 کیلو پودر مطابق روش استاندارد های بین المللی اجرا می گردد . این روش مقاومت سایشی بتن را بیش از 2 برابر می کند ضمن اینکه این مواد سخت کننده در رنگ طوسی ، قرمز آجری و سبز موجود است .
د- استفاده از ماده عمل آوری:
در نهایت برای عمل آوری بتن میتوان از این ماده بر روی بتن استفاده کرد . با این کار ضمن عدم نیاز به استفاده از روش های قدیمی عمل آوری ، ترکهای ناشی از Plastic shrinkage وDrying shrinkage به حداقل می رسد.
ه- حدود سه تا چهار هفته بعد از بتن ریزی در صورت نیاز می توان پوشش پلی یورتان مناسب را بر روی این بتن اجرا نمود و یا تنها برای از بین بردن غبارزایی بتن ، ماده ای نفوذی بنام primer AT-1 را بر روی آن اعمال کرد تا بدون تغییر در ظاهر آن مسئله غبار زائی کاهش داده شود.

نکات ایمنی :
در صورت تماس با پوست و بدن بلافاصله موضع را با صابون و آب فراوان شستشو دهید و در صورت تماس با چشم یا مخاط های تنفسی با آب گرم بشوئید.
نکات زیست محیطی :
مقادیر اضافی و باقی مانده را در آب یا خاک نریزید.

کاربرد :
- ساخت اسکه ها
- جهت استفاده سازه های در مجاورت عوامل شیمیایی خورنده
- ساخت بتن آب بند

تماس با آترون پوشش آریا

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 74538-021

تماس با ما