لیست تصاویر
سرامیک ضد اسید 100% تضمینی نمونه کار 1401

ساختمان و تجهیزات نصب شده در واحدهای تولید مواد شیمیایی بایستی در برابر مواد خورنده حفظ شوند ، بتون و فولاد در اثر تماس با این مواد و عوامل سخت محیطی ,دچار فرسایش می شوند .

اجرای سیستم کاشی و سرامیک ضد اسید یکی از روش های مناسب حفاظت سطوح به مدت طولانی در برابر عوامل خورنده محیط می باشد .

کاشی های مورد استفاده از انواع سرامیک های خاص با مقاومت های شیمیایی بسیار بالا (Acid proof ) هستند که با استفاده از ملات های ضد اسید بر روی بتون چسبانده می شوند .

انواع آجرهای کربنی (Carbon Bricks)، آجرهای عایق (Insulating Bricks)، آجرهای ضد اسید (Acid Bricks ) با ابعاد استاندارد و اشکال گوناگون برای سطوح مختلف قابل تهیه می باشد .

ملات های سرامیک ضد اسید

متناسب با شرایط محیط ، یکی از انواع ملات های ضد اسید سیلیکاتی ، اپوکسی (EP)، فوران (FU)، پلی استر (UP) و وینیل استر (VE) با مقاومت عالی در برابر انواع مواد شیمیایی شوکهای حرارتی ، نیروهای مکانیکی ،تنشهای موضعی ، قابلیت تخلیه بار الکتریکی و چسبندگی عالی به سطوح زیرین انتخاب می شوند . علاوه بر این از ملات سیلیکات پتاسیم نیز برای کارهای تخصصی استفاده می شود . ملات ضد اسید از رزین های (که طی واکنش های شیمیایی خشک می شوند ) و پر کننده های سیمانی با سختی ،مقاومت شیمیایی و انعطاف پذیری خوب تشکیل شده که با نام ملات سیمانی نیز متداول هستند . این ملات ها کاربرد بسیار آسان و زمان گیرایی کوتاه دارند .

موارد کاربرد کاشی ضد اسید

حوضچه های اسید و مواد شیمیایی

کف ، دیواره و فونداسیون ها در سالن های صنعتی

صنایع غذایی

کارخانه های تولید لبنیات ،صنایع روغن کشی ،صنایع فراوری گوشت ،کنسرو سازی ،نوشابه سازی ، صنایع بسته بندی مواد غذایی و....

صنایع دارویی

اتاق های فوق استریل (ultra – clean Room)

صنایع بیو تکنولوژی

صنایع الکترونیک

اتاق باطری ،اتاق کنترل

تجهیزات ، لوله ها و دود کش های صنعتی

دیوار ، کف و سکوی آزمایشگاه های شیمی

انبارهای مواد اولیه شیمیایی

سطح داخلی مخازن مواد شیمیایی

مراحل اجرا کاشی و سرامیک ضد اسید

آماده سازی سطح کار به وسیله ابزار های مکانیکی ،تینر شویی یا اسید شویی .

اجرای یک لایه آستری اولیه (پرایمر اپوکسی )جهت افزایش چسبندگی لایه های بعدی .

ترمیم شکستگی و آسیب سطح با استفاده از گروت اپوکسی ضد اسید (در صورت نیاز ).

استفاده از اپوکسی ضد اسید و الیاف تقویت کننده (sealing layers) جهت آبندی و حفاظت سطح در برابر عوامل خورنده محیط ،بسته به نوع سطح و مقاومت شیمیایی و دمایی مورد نیاز ، از پوششهای خاص دیگری نیز در یک یا دو لایه استفاده می شود .

نصب کاشی یا آجر برای افزایش مقاومت شیمیایی ، تنش های مکانیکی و دمایی سطح نهایی ، با استفاده از ملات ضد اسید (laying mortar)

سیستم سرامیک لاینینگ برای محیط هایی با خورندگی بالا در نظر گرفته می شود که کاشی های مورد استفاده از انواع سرامیک های خاص با مقاومت های شیمیایی بسیار بالا (Acid proof) هستند که با استفاده از ملات های ضد اسید بر روی بتن چسبانده می شوند.

متناسب با شرایط محیط، یکی از انواع ملات های ضد اسید، اپوکسی (EP)، فوران (FU)، پلی استر (UP)  و وینیل استر (VE) با مقاومت عالی در برابر انواع مواد شیمیایی، شوک های حرارتی، نیروهای مکانیکی، تنش های موضعی، قابلیت تخلیه بار الکتریکی و چسبندگی عالی به سطوح زیرین انتخاب می شوند. علاوه بر این از ملات سیلیکات پتاسیم نیز برای محیط های در معرض اسید سولفوریک استفاده می شود.

قیمت سیستم سرامیک لاینینگ

انتخاب نوع کاشی و ملات مناسب جهت زیرسازی و بند کشی (با توجه به نوع و غلظت مواد شیمیایی موجود در محیط)، مهمترین پارامترها در تعیین قیمت سیستم سرامیک لاینینگ می باشند.

موارد کاربرد کاشی و سرامیک ضد اسید

- حوضچه ها و مخازن اسید و مواد شیمیایی

- کف، دیواره و فونداسیون های سالن های صنعتی

- صنایع غذایی

- کارخانه های تولید لبنیات، صنایع روغن کشی، صنایع فرآوری گوشت، کنسرو سازی، نوشابه سازی، صنایع نظامی، اتاق باطری و ...

نظرات

user-pic
جواد دلاوری
12 خرداد 1401

بی نظیر در فروش و اجرای کفپوش اپوکسی

ثبت نظر