سارا نصیری 1398/10/29 23

دستور العمل کاربرد ملات بندکشی

دستور العمل کاربرد ملات بندکشی :

 

دستورالعمل کاربرد ملات بندکشی آترون مخصوص کاشی و سرامیک و سنگ  
1-میزان مصرف آب برای ساخت ملات بندکشی بسته به ضخامت بندها بین 20%تا30%وزن پودر خشک می باشد.
2- در صورت کف مال کردن بندهای کاشی و سرامیک عملیات تمیزکاری سطوح کاشی و سرامیک بلافاصله پس از اتمام بندکشی انجام شود و از محول کردن آن به روزهای بعد اکیداً خودداری گردد.
3- ملات بندکشی بنوید بصورت پودر خشک آماده عرضه می شود لذا هنگام مصرف فقط آب تمیز به آن اضافه می شود و نیاز به هیچگونه افزودنی دیگری مثل سیمان و ....ندارد.
4- هنگام ساخت ملات بندکشی، به میزان مصرف در دوره های زمانی کار توجه و در صورت سفت شدن ملات ساخته شده از اضافه کردن مجدد آب اکیداً خودداری گردد.ملات سفت شده در این حالت دور ریخته شود.
5- تمیز کاری سطوح کاشی و سرامیک توسط گونی خشک انجام شود.
6- شستشوی سطوح کاشی و سرامیک پس از تمیزکاری در قوام و گیرش سریعتر بندها بسیار موثر است.
7- میزان مصرف پودر بندکشی برای کاشی و سرامیک بسته به ابعاد آنها متفاوت اما معمولاً کمتر از نیم کیلوگرم در متر مربع نخواهد بود.

 دستورالعمل کاربرد ملات بندکشی آترون مخصوص آجرهای نما
1-ملات بندکشی بنوید بصورت پودر خشک آماده عرضه می شود لذا هنگام مصرف فقط آب تمیز به آن اضافه می شود و نیاز به هیچگونه افزودنی دیگری مثل سیمان و ....ندارد.
2- از آنجا که پودر بندکشی بنوید از ترکیبات معدنی و سیمانی تولید شده لذا هرچه آجرهای نما جذب آب بیشتری داشته باشند،در هنگام بندکشی بیشتر در معرض آلودگی سطوح نما قرار خواهند گرفت و نیاز به دقت عمل بیشتری دارند.
3-حداکثر میزان آب برای ساخت ملات بندکشی 15% وزن پودرخشک می باشد.
4-برای بندکشی آجرهای نما حتماً از ماله مخصوص بندکشی استفاده شود.
5-هنگام استفاده از ملات از دستکش مخصوص بنایی استفاده شود.
6-در صورت نیاز به تمیزکاری سطح آجرها،عملیات تمیز کاری با گونی خشک و کمتر از نصف روز پس از بندکشی صورت گیرد.
7-در بندکشی آجرهای انگلیسی و شاموتی که جذب آب بیشتری نسبت به نوع آمریکایی دارند،دقت بیشتری معمول گردد و در صورت نیاز به تمیزکاری از فرچه سیمی مناسب نیز استفاده شود.
8-حداقل ضخامت بندکشی(عمق بند)5میلیمتر می باشد.
9-میزان مصرف پودر بندکشی برای آجرهای نما با بندهای 1سانتی متری به ازای هر یک میلیمتر عمق،200 گرم در متر مربع نما میباشد.
10-هنگام ساخت ملات بندکشی، به میزان مصرف در دوره های زمانی کار توجه و در صورت سفت شدن ملات ساخته شده از اضافه کردن مجدد آب اکیداً خودداری گردد.ملات سفت شده در این حالت دور ریخته شود.
 

تماس با آترون پوشش آریا

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 74538-021

تماس با ما