لیست تصاویر

دستور العمل کاربرد ملات بندکشی :

 

دستورالعمل کاربرد ملات بندکشی آترون مخصوص کاشی و سرامیک و سنگ  
1-میزان مصرف آب برای ساخت ملات بندکشی بسته به ضخامت بندها بین 20%تا30%وزن پودر خشک می باشد.
2- در صورت کف مال کردن بندهای کاشی و سرامیک عملیات تمیزکاری سطوح کاشی و سرامیک بلافاصله پس از اتمام بندکشی انجام شود و از محول کردن آن به روزهای بعد اکیداً خودداری گردد.
3- ملات بندکشی بنوید بصورت پودر خشک آماده عرضه می شود لذا هنگام مصرف فقط آب تمیز به آن اضافه می شود و نیاز به هیچگونه افزودنی دیگری مثل سیمان و ....ندارد.
4- هنگام ساخت ملات بندکشی، به میزان مصرف در دوره های زمانی کار توجه و در صورت سفت شدن ملات ساخته شده از اضافه کردن مجدد آب اکیداً خودداری گردد.ملات سفت شده در این حالت دور ریخته شود.
5- تمیز کاری سطوح کاشی و سرامیک توسط گونی خشک انجام شود.
6- شستشوی سطوح کاشی و سرامیک پس از تمیزکاری در قوام و گیرش سریعتر بندها بسیار موثر است.
7- میزان مصرف پودر بندکشی برای کاشی و سرامیک بسته به ابعاد آنها متفاوت اما معمولاً کمتر از نیم کیلوگرم در متر مربع نخواهد بود.

 دستورالعمل کاربرد ملات بندکشی آترون مخصوص آجرهای نما
1-ملات بندکشی بنوید بصورت پودر خشک آماده عرضه می شود لذا هنگام مصرف فقط آب تمیز به آن اضافه می شود و نیاز به هیچگونه افزودنی دیگری مثل سیمان و ....ندارد.
2- از آنجا که پودر بندکشی بنوید از ترکیبات معدنی و سیمانی تولید شده لذا هرچه آجرهای نما جذب آب بیشتری داشته باشند،در هنگام بندکشی بیشتر در معرض آلودگی سطوح نما قرار خواهند گرفت و نیاز به دقت عمل بیشتری دارند.
3-حداکثر میزان آب برای ساخت ملات بندکشی 15% وزن پودرخشک می باشد.
4-برای بندکشی آجرهای نما حتماً از ماله مخصوص بندکشی استفاده شود.
5-هنگام استفاده از ملات از دستکش مخصوص بنایی استفاده شود.
6-در صورت نیاز به تمیزکاری سطح آجرها،عملیات تمیز کاری با گونی خشک و کمتر از نصف روز پس از بندکشی صورت گیرد.
7-در بندکشی آجرهای انگلیسی و شاموتی که جذب آب بیشتری نسبت به نوع آمریکایی دارند،دقت بیشتری معمول گردد و در صورت نیاز به تمیزکاری از فرچه سیمی مناسب نیز استفاده شود.
8-حداقل ضخامت بندکشی(عمق بند)5میلیمتر می باشد.
9-میزان مصرف پودر بندکشی برای آجرهای نما با بندهای 1سانتی متری به ازای هر یک میلیمتر عمق،200 گرم در متر مربع نما میباشد.
10-هنگام ساخت ملات بندکشی، به میزان مصرف در دوره های زمانی کار توجه و در صورت سفت شدن ملات ساخته شده از اضافه کردن مجدد آب اکیداً خودداری گردد.ملات سفت شده در این حالت دور ریخته شود.
 

نظرات

user-pic
جواد دلاوری
12 خرداد 1401

بی نظیر در فروش و اجرای کفپوش اپوکسی

ثبت نظر