لیست تصاویر
الیاف کربن

الیاف کربن یکی از مهم ترین الیاف در خانواده الیاف پیشرفته است که استحکام بسیار بالا، چگالی پایین، رسانایی الکتریکی بسیار خوب، ساخت کامپوزیت های سبک و مستحکم و پایداری در برابر حرارت، آن را از سایر مواد مهندسی متمایز می سازد.

الیاف اکریلیک ویژه، ماده اولیه تولید الیاف کربن است که بر اساس فناوری های پیشرفته و تجهیزات خاص و با هدف تبدیل شدن به الیاف کربن تولید می شود.

الیاف کربن از الیاف بسیار نازک و اتم های کربن تشکیل شده است، از این رو دارای وزن سبک و مقاومت بسیار بالا می باشد. به همین دلیل الیاف کربن در حال حاضر بهترین گزینه جهت استفاده در بدنه خودروها و هواپیماها می باشند.

غیر بازیابی بودن و نیز پیچیده و بسیار سخت بودن مراحل تولید الیاف کربن، علیرغم داشتن چگالی کمتر نسبت فولاد و مقاومت بالا تر، باعث شده تا فقط در خودروهای گران قیمت همچون لامبورگینی سستو،پاگانی زوندا و بوگاتی ویرون از الیاف کربن استفاده شود.

کاربرد الیاف کربن در کفپوش آنتی استاتیک

یکی از خصوصیات اصلی الیاف کربن، رسانایی می باشد.

در سیستم کفپوش آنتی استاتیک کانداکتیو، بمنظور هدایت و تخلیه الکتریسیته ساکن، از الیاف کربن جهت تولید آستری آنتی استاتیک و روکش آنتی استاتیک استفاده می شود. میزان استفاده از الیاف کربن، وابسته به میزان مقاومت و رسانایی مورد انتظار از کفپوش آنتی استاتیک کانداکتیو می باشد.

نظرات

user-pic
جواد دلاوری
12 خرداد 1401

بی نظیر در فروش و اجرای کفپوش اپوکسی

ثبت نظر