پلی بورتان چیست؟

 • آخرین بروزرسانی : 3/14/2016 4:04:13 PM

POLYUREA


پلی یوریا (POLYUREA) یک نوع الاستومر است که از واکنش ایزوسیانات (Isocyanate) و پلی آمین (Polyamine ) بدست می آید. بدون حضور حلال، کاتالیست و مواد فرار و بدون گروه های NH2-، پلی آل( Polyal) و هیدروکسیل (Hydroxyl).ایزوسیانات می تواند آلیفاتیک و آروماتیک باشد که بر اساس آن خواص پلی یوریای بدست آمده متفاوت خواهد بود .
POLYUREA
این محصول با برخورداری از ضریب بالای مقاومت مکانیکی، فیزیکی، و حرارتی و شیمیایی نقایص پوشش های پلی یورتان را بر طرف کرده و با به کارگیری تکنولوژی برتر ساخت منجر به تولید پلیمرهایی مستحکم، انعطاف پذیر با سرعت گیرش و مقاومت بالا شده است. ویژگی-های مهمی مانند:
1. قابلیت بهره برداری سریع پس از اجرا.
2. افزایش طولی فوق العاده ( elongation)
3. ایجاد مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالا
4. جلوگیری از خوردگی
5. مقاومت سایشی بالا
از جمله مواردی است که پلی یوریا را از سایر مواد متمایز می سازد.
امروزه POLYUREA معمولاً بیشتر بر بتن و فولاد برای حفاظت از خوردگی و مقاومت در برابر سایش اعمال می شود. بازار و کاربرد پلی یوریا بی پایان و به سرعت در حال کسترش است. استفاده از پلی یوریا در آینده تنها ممکن است در تخیل محدود شود. موضوع اصلى كه همه بايد متوجه آن باشند اين است كه POLYUREA نام يك سيستم ، پوشش خاص و يا مشخصات نيست، بلكه شرح تكنولوژى پليمر مى باشد، فن آورى بزرگى كه داراى فرمولاسيون هاى مختلف و دامنه وسيعى از خصوصيات فيزيكى را شامل مى شود.
دو نوع پلى يوريا وجود دارد، پلى يورياى خالص (Pure)(كه توليد كنندگان آن تنها توسط انجمن توسع پلى يوريا (The Polyurea Development Association PDA) مورد تاييد قرا مى گيرند) و پلى يورياى تركيبى ( (Hybridکه هر يك داراى ويژگى هاى متفاوتى مى باشد. در پلى يورياى تركيبى به دليل وجود ناخالصى همچون پلى يورتان از خواص پلى يورياى خالص مى كاهد ولى به دليل قيمت پايين در برخى از موارد كه خواص كمترى مورد نياز است مورد استفاده قرار مى گيرد.
پلى يوريا نمى تواند به تنهايى مشكل پوشش ها را حل كند بلكه بايد با سطح سازى دقيق، پرايمر مناسب، پلى يوريايى با فرمولاسيون و ساختار درست همراه با كنترل كيفيت و بازرسى و اپراتور آموزش ديده و مجرب همراه باشد و عدم دقت در انتخاب و استفاده از هر يك از اين موارد منجر به شكست خواهد شد.

خصوصیات

 

سرعت واکنش بسیار بالا
سرعت واکنش بسیار بالا

از لحاظ سرعت واكنش، پلي يوريا(5 تا 15 ثانيه) قابل مقايسه با پلي يورتان و اپوكسي نمي باشد و داراى سرعت گيرش(Gel Time ) فوق العاده اى است .
كاهش زمان اجرا
اين ويژگى براي صنايعى كه داراي ترافيك بالاي كاري هستند مانند صنايع انرژي و پتروشيمي بسيار با ارزش و كاربردي مى باشد.

مقاومت کششی و ساختاری عالی
مقاومت کششی و ساخت</span>
                  </p>
                  <div id=

تماس با آترون پوشش آریا

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 22885663-021

تماس با ما